Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ELGIS-Garbatka Sp. z o.o.

ELGIS-Garbatka Sp. z o.o.

Jakie jest główne przeznaczenie bram i słupów sygnalizacyjnych

Duża część kierowców wcale się nie zastanawia nad tym, z czego się składa infrastruktura ulic i dróg, po jakich poruszają się codziennie. Owszem, oczywiście zauważają światła czy znaki, ale już na czym są one zamocowane niekoniecznie. A w praktyce tego typu wyposażenie jest ogromnie ważne dla bezpieczeństwa jazdy, bowiem jest dzięki temu możliwość na sprawne sterowanie ruchem. Zwłaszcza dotyczy to sygnalizacji, jaka przeważnie pracuje przez cały czas, i niejednokrotnie obsługuje parę pasów.

Sterowanie poszczególnymi światłami jest realizowane przy pomocy zaawansowanych systemów, natomiast nie mniej ważne będzie to, jak się je fizycznie zamontuje. W końcu takie światła mogą nawet ważyć do kilkunastu kilo, a są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym naprawdę mocne wiatry. I to zamocowanie musi zostać zrobione na tyle solidnie, aby nawet przy silnych wichurach nic nie odpadło. Dlatego też słupy sygnalizacyjne przeznaczone do tych celów odpowiednio się projektuje, tak żeby tę funkcjonalność, a jednocześnie bezpieczeństwo zapewnić. Tego typu słupy w zależności od miejsca montażu będą miały różny wygląd. Jeżeli światła mają obsługiwać drogę o niewielkim ruchu, to w zupełności wystarczy ich zamocowanie na pionowej rurze.

Czasami ze względu na kwestie techniczne takiej możliwości może nie być, i wtedy można zastosować wersję z wysięgnikiem. Tego typu rozwiązanie dobrze się też sprawdza w sytuacji, kiedy jezdnia będzie miała kilka pasów. Same wysięgniki mogą być skierowane lekko pod skosem w górę, albo też zupełnie poziomo. Często na takich słupach są montowane dodatkowe elementy, przykładowo kamery, czujniki ruchu czy nawet zwykłe drogowe znaki. W przypadku naprawdę szerokich ulic wartym rozważenia pomysłem są chociażby bramy sygnalizacyjne. Z uwagi na to że składają się one z dwóch słupów w pionie i rozciągniętej pomiędzy nimi poziomej poprzeczki, to dają dużo korzystniejsze parametry wytrzymałościowe. Tego typu elementy przeważnie są produkowane z dobrej jakościowo stali, i zabezpieczone dodatkowo przed działaniem korozji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.